"Nezabíjej mě..."

6. září 2013 v 17:01 | Kačíí |  Téma týdne
Potrat...
Delší dobu jsem přemýšlela,jestli mám vůbec o tomhle něco psát,přecejen je to dost vážné téma,kde nějaké žertování a podobné věci nemají místo.Jedná se totiž o lidský život,pokud se to tak dá vůbec nazvat,spousta dívek,které tenhle zákrok podstoupily dobrovolně si myslí,že někde do 4. měsíce to něco uvnitř nich není dítě,není tvor,ale zatím jen "věc",která by jim z různých důvodů byla přítěží.
Nechci nikoho odsuzovat za jeho rozhodnutí,ale potrat je mi trochu proti srsti.Chápu dívky,nebo ženy,které tohle musely podstoupit kvůli zdravotním problémům,nebo riziku že se dítě narodí postižené.Než riskovat svoje zdraví,nebo jiné komplikace,je asi lepší,dítěte se vzdát a na potrat jít,tady ale nekompromisně uznávám jenom ty legální.Ale pokud se nějaká šestnáctiletá holka vyspí se svým klukem (nebo kýmkoliv jiným) bez pilulek a kondomu a pak se diví,že čeká dítě,je to její problém.A toho,kdo jí to udělal.Není totiž problém,zajít do drogérky,benzínky a na gynekologii,že...! Takovýhle lidé by za své činy měly nést vinu a to i za cenu,že kvůli tomu budou muset přerušit studium apod.,dá se pak dokončit.
Můj názor asi (určitě) není zcela objektivní,ale když potrat podstoupí takhle mladá dívka,jsou tu ta rizika takay velká.Třeba že už bude neplodná,v dospělosti nebude moci mít děti...A abych se ještě vrátila k těm legálním a nelegálním potratům,je jasné,že občas se těhotenství nijak neprojevuje,že nezvrací,není jí špatně a ani si neuvědomí,že by mohla čekat dítě.Ale když už to takhle je,přijde mi opravdu na hranici myšlení,že může jít na nelegální potrat,nebo se snažit dítě usmrtit.Riskuje tím totiž vlastní zdraví.Není to normální...Mateřství se zvládnout dá,porod dokízaly i 12ileté dívky.

Co si o tom myslíte vy? Určitě napište dolů :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 rebelle fleur rebelle fleur | Web | 11. září 2013 v 19:43 | Reagovat

Napsala jsi to přímo úžasně.
Taky mám na potraty negativní názor. Myslím, že by se to dělat nemělo. Teda pokud by nebyl závažnější důvod jako jsou zdravotní rizika, nebo že by dítě bylo nějak nemocné a mohlo se narodit postižené. I když je to třeba jen pár týdnů, neměl by se ten malý zárodek brát jen jako věc, kterou doktor vyřízne a nezničí se tím život nějaké dívky. Bylo to na ní, jestli si dávala pozor, nebo jestli na to nedbala a myslela si, že přece jentak nemůže otěhotnět. Pořád je to lidský tvor a porod je něco jako jeho vražda. A myslí ty mladé dívky na následky? že třeba už nikdy nebudou moct mít děti , myslím, že v dospělosti by toho strašně litovali. Zkrátka myslím si ,že porod není dobrá věc a že je to něco  čím opovrhuji. Jinak úžasný článek:))

jinak: odpověd na tvůj komentář u mého článku: Když jste se k sobě vrátili, tak to znamená ,že k sobě prostě patříte. Přeju ti ať ti to vyjde a nic se nepokazí:) Já jsem hrozná na plánování budoucnosti. Hned jí vidím černou .. když vztah ještě nezačne, už vidím jak budu žárlivá hysterická přítelkyně a stejně se rozejdeme. Tak to ani nezkusim, bojim se toho, co by se mohlo stát.Nesnášim tuhle svojí vlastnost. -> ale říká se: Zapomeň na všechny důvody , proč to nebude fungovat ! Věř v ten jeden důvod, proč to fungovat bude. :)) tak se tim asi začnu řídit.

2 Kačíí Kačíí | Web | 15. září 2013 v 14:29 | Reagovat

[1]: Díky za extra dlouhý komentář :-) Já taky hrozně plánuju a přesně jako ty si ještě před začátkem vztahu představuju,jak se rozejdemea budeme se nenávidět,jestli se budu líbit jeho kámošům a jak mě vemou,kdy si dáme první pusu a jestli mě má vážně tád,jestli já mám ráda jeho...Jsem děsná.

3 Amy Amy | Web | 17. září 2013 v 19:21 | Reagovat

Nemám ráda potraty, i když je mi jenom třináct, opravdu ty lidi nechápu. Samozřejmě chápu ty ženy, jak jsi říkala, které to musí podstoupit kvůli zdravotním problémům, ale ty ženy, které prostě nechtějí děti, které si myslí, že je brzo atd...Moje sestra byla dvakrát těhotná a dvakrát o miminko přišla, byla z toho moc smutná....Moje sestra by tehdy dala všechno, aby miminko měla a prostě některé holky nebo ženy prostě potratí..:/ :/ A teď na štěstí moje sestřička čeká miminko a vlastně prošla tím nejhorším obdobím a zdá se, že bude všechno v pořádku...v únoru se těším na svou neteř nebo synovce...(pro informaci, mé sestře je 27 let..)

4 Kačíí Kačíí | Web | 20. září 2013 v 18:44 | Reagovat

[3]: Tak to jí gratuluju :-) To jsem v článku ztapomněla zmínit-někdo by dal za miminko cokoliv a jiné s tím životem takhle "mrhají" a zabijí ho...

5 Kate Kate | Web | 17. října 2013 v 18:12 | Reagovat

Taky si myslím....

6 terezah7 terezah7 | Web | 2. února 2014 v 14:45 | Reagovat

Já nevím tohle téma je dost těžké... Určitě nejsem úplně proti..povolila v případech že dítě bude nemocné či jinak postižené.. Zase si ale myslím že ženská která je finančně zabezpečená nebo ta která už potrat podstoupila víckrát bych to netolerovala.. Já jsem na žádným potratě nebyla ale vím že tam chodí ženský co už to podstoupily i 3 krát a více, to už mi přijde moc..Prostě když se to stane jednou, budiž ale když je to víckrát tak to už o něčem svědčí.. Samozřejmě že to dítě se dá zvládnout ale poznamená ti to celý život.. Podle mě musí sama matka rozhodnout co chce.. Je pravda že jsou lidi kteří by dali za miminko cokoliv ale tak proč jsou stále plné dětské domovy a kdyby potratu nebylo bylo by jich ještě víc.. Vemte si z prominutím takový cikány, ty se takhle množí jak to jde..

7 hogreta hogreta | E-mail | Web | 11. dubna 2014 v 13:37 | Reagovat

Myslím, že ono to zase není tak jednoduché. Je sice jednoduché říct, že by třeba šestnáctiletá holka měla nést následky za své činy a dítě donosit, jenomže ono to nejvíce odtrpí to dítě. Dítě totiž něco stojí, ne jenom čas. Pokud ta šestnáctiletá holka nemá zázemí a finance, tak se o to dítě nedokáže postarat. Podle mě je lepší se toho dítěte v tomhle případě vzdát (protože to dítě by stejně čekal ne moc hezký život, pravděpodobně by nakonec skončilo v děcáku) a mít dítě až tehdy, kdy na to bude mít prostředky. Samozřejmě, že ta dívka měla situaci předcházet, ale i antikoncepce může selhat a nebo se prostě může něco stát - to, že šestnáctiletá holka čeká dítě ještě neznamená, že byla nezodpovědná a nechránila se. A i kdyby, šestnáctiletá holka je ještě dítě, má ještě právo dělat chyby. A její chyby by neměl odnášet jiný člověk.

Myslím si, že je to, zda dítě mít bude nebo nebude, je záležitost té ženy, rodičky. Myslím si totiž, že práva těch narozených by měla být pořád o trošku větší, než těch nenarozených. Žena by měla mít možnost rozhodnout, co se bude dít s jejím tělem a s jejím životem. Dítě je totiž závazek na celý život, na celý život té matky. Mluvit ji do toho může jen otec toho potencionálního dítěte a nebo její rodina. Nikdo jiný na to právo nemá. A stejně by hlavní slovo nakonec mělo být na ni, protože to bude ona, kdo tomu obětuje svůj život.

Kdyby se potraty prostě zakázaly, tak by dívky, které se dostaly do takto nešťastné situace, si ty potraty prováděly samy. A to by byla situace ještě horší. Navíc ono ani těhotenství u takto mladých slečen nejsou bez rizika.

Lidé to pak ženou do extrémů. Jsou lidé, co jsou i proti antikoncepci, protože i to je taky svým způsobem "vražda", ne? Jaký je rozdíl mezi tím, že vajíčko splyne se spermií a pak ho doktor odstraní, a tím, že vajíčko splyne se spermií, ale kvůli antikoncepci se neuchytí na děložní sliznici a je tak vypuzeno z těla ven? V tom prvním případě to dítě je a v tom druhém ne?

Nikdo nemůže nikoho soudit, protože on v té situaci není. Já jsem na potratu nikdy nebyla, ale nesoudím nikoho, kdo byl. Věřím tomu, že pro to měl své důvody - nikdo nejde na potrat jen tak pro srandu, nějaké důvody k tomu má. A určitě to pro něj není jednoduché. A dokud si nezažiju jeho život a neprojdu stejnou situací, tak nemám žádné právo soudit.

8 BenyO BenyO | E-mail | 17. ledna 2017 v 9:37 | Reagovat

I found this page on 12th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama