Škola volá...

30. srpna 2013 v 12:47 | Kačíí
Škola mým,citovým pohledem...
(a taky pár rad a triků+vzpomínky)

Aniž bych vám to chtěla nějak naschvál připomínat,už je 29. srpna a znamená to,že zbývají už jen 3 dny a pak hurá do školy.Mě letos čeká devítka a mísí se ve mně dva pocity.Ten,že už za rok opustím lidi,se kterými jsme byla 9 let,že mi budouch chybět naše hlášky,srandičky a další akce.Že mi zůstanou jenom vzpomínky,třeba na lyžák v sedmé třídě,který byl (asi jako pro všechny ostatní) nezapomenutelný.Nebo na školní výlety,třeba ten na koupališti.Ale hlavně vzpomínky na první lásku,lásky.Na kluky,kteří mi pomohli dospět,intelektuálně vyrůst a trochu se pozměnit.A nikdy na ně nechci zapomenout,ikdyž mě stáli občas v noci hodně slz.
Druhým pocitem je ten,že jsem UŽ v devítce.Sice si nepamatuju nástup do první třídy,ale přijde mi to nedávno a teď už jsem posledním rokem na základce?! Připadám si teď-jako deváťačka-starší a vyspělejší,přece jenom,holky většinou koukají na deváťačky tak nějak s obdivem a respektem :D Těším se i na to,jestli přijímačky zvládnu (vím jsem ujetá) a to hlavně proto,že pokud se na vysněnou školu dostanu,budu už za rok pryč od těch pár lidí ve třídě,kteří mi život naopak ničí a zošklivují.
Ikdyž já už toho v devítce moc nezlepším,šlo hlavně o výzo v osmičce,myslím si,že vy ostatní určitě zvládnete,zlepšít alespoň jeden předmět.Nejlehčí je podle mě přírodopis a dějepis (=příraz a děják).Jsou to totiž předměty,na které si můžete celkem snadno udělat taháky a hlavně,když si na ně uděláte chvíli času,tak aniž byste je chápali,můžete si je do hlavy prostě "vtlouct" a na "nabiflovat" se je.Naopak matika,fyzika a chemie už jsou oříškem,tak zkuste aspoň tamto.A ještě doporučuju,pořiďte si diář.Samozřejmě že třeba v 7. třídě to nemá smysl,ale pokud jste v devítce a výš,určitě to stojí za to.Můžete tam psát nejen schůzky,ale i domácí úkoly a nějaké myšlenky,nápady apod. A pomalu si zvykněte na kamaráda,který ráno tak nepříjemně ječí a drnčí :)
Jak se tak dívám na to,co jsem napsala,je to spíš článek ve kterém jsem se trochu emotivněji vylila,ale nevadí,aspoň je to zase něco osobnějšího.Každopádně škola je těžká,jasně.Musíte ráno brzo vstávat,jasně.Buď chodít pěšky a nebo dojíždíte přeplněným autobusem,jasně.Musíte povině dělat kliky při těláku,jasně.Ale...i škola je něco,kde se dá seznámit se spoustou super lidí,jsou tam i tací kteří nám pijou krev,ale po pár letech,na třídním srazu zase bude na co vzpomínat.A hlavně,základka je něco,čím si člověk prostě projít musí a řekla bych,že v 1.-3. třídě jde spíš o to,najít si nové kamarády a dodat dítěti trochu řád a zodpovědnost.Ve 4.-6. třídě už si s nevolí zvykáme na to,že i v hezkých dnech kdy svítí slunce dřepíme za okny a v poškrábaných lavicích,před sebou knížku kterou vůbec nechápeme.A 7.-9. nás už učí vztahy,ukazuje nám,kým asi jsme,dává nám hrubý obrys naší budoucnosti a buduje v nás silná přátelství (mnohdy na celý život).
A za to to stojí,ne? :)

Přeju vám krásný první školní den bez zbytečných starostí,bez zaspání a s úsměvem od ucha k uchu.

Vaše Kačíí
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naima Naima | 31. srpna 2013 v 11:08 | Reagovat

taky mám smíšené pocity, těším se na kámoše, ale taky cítím i strach a nechce se mi tam :/ Já jdu zase do druháku a budu dělat řidičák, takže když ho neudělám budu opakovat ročník :( Já si v devítce pobrečela, když jsem se s nima loučila, hidně štěstí ;)

2 Amy Amy | Web | 31. srpna 2013 v 14:16 | Reagovat

Krásný článek :) Já se do školy moc netěším, ale zase mi moc chybí ti lidi tam :3 Přeju hodně štěstí :)

3 terezah7 terezah7 | Web | 2. září 2013 v 16:42 | Reagovat

opravdu nádherný článek..asi tak podobně to cítím taky.. Kdyby člověk nechodil do školy tak ten život jee nuda a nic se neděje. Když se člověk v tý škole aspon snaží, píše si všechny sešity, nedělá problémy, chodí pravidelně do školy tak si   myslím že ta škola je hračka..

4 Kačíí Kačíí | Web | 3. září 2013 v 15:58 | Reagovat

[3]:Přesně.Zvládnout se to dá,za ty zážitky to stojí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama